Kolmen piirin tapaaminen Porissa 25.10.2019

11.9.2019

Kolmen piirin tapaaminen Satakunnassa 25.10.2019

Kutsumme Varsinais-Suomen, Pirkanmaan sekä Satakunnan piirien yhdistykset viettämään yhteistä Kolmen kansallisen senioripiirin tapaamista SAMK:n Kampukselle, Satakunnankatu 23 Pori, lokakuun 25. päivänä 2019.


Tulokahvit ja tutustuminen aulatilassa oleviin tuote-esittelyihin ovat tarjolla klo 9:stä lähtien, ja tapahtuman ohjelmaosuus alkaa klo 10. Osallistumismaksu 50 €/osallistuja sisältää ohjelman, lounaan sekä aamu- ja iltapäiväkahvit.


Ohje ilmoittautumislomakkeelle
Ilmoittaudu tapahtumaan KILTA-järjestelmän kautta painamalla ilmoittaudu  nappia ja täyttämällä lomake ja lähettämällä se. Voit myös tarvittaessa ilmoittautua yhdistyksesi sihteerille, joka siirtää tiedot KILTA-järjestelmään 8.10.2019 mennessä.


Osallistumismaksut maksetaan oman yhdistyksen tilille, josta yhdistyksen taloudenhoitaja siirtää ne 8.10.2019 mennessä Satakunnan kansallinen senioripiiri ry:n tilille FI56 5700 2020 0236 75. Lisätietoja asiasta antaa Satakunnan kansallisen senioripiirin sihteeri Tuula Välimäki, puh. 0405957919
tai tuuval@dnainternet.net.


Saavuttuanne tapaamiseen pyydämme, että yksi henkilö yhdistyksestä ilmoittaa aulassa olevassa Info-pisteessämme mahdollisesti poisjääneiden lukumäärän. Muita ei tarvitse ilmoittaa.


SAMK:n Kampus sijaitsee Porin matkakeskuksen vieressä, jossa ovat sekä linja-auto- että rautatieasemat, joten tapahtumaan on helppo tulla myös bussilla tai junalla. Tampereen junan aikatauluja: Tre 6.03->Pori 7.48, Tre 8.07->Pori 9.37.


Super-Marketin ja Kampuksen parkkipaikoilla ei tarvita parkkikiekkoa ko. päivänä.

Olette sydämellisesti tervetulleita Satakuntaan!
Satakunnan kansallinen senioripiiri ry

Pertti Harju                    Tuula Välimäki

puheenjohtaja               sihteeri