Yhteystiedot

Piirin sähköpostiosoite on pirkanmaa.senioripiiri(at)gmail.com. Puheenjohtaja ja sihteeri lukevat.

Piirin posti lähetetään osoitteella: Rainer Hirvonen, Savolantie, 37800 Akaa

Piirin pankkitilinumero: FI92 5494 0920 2078 36

Koulutusten pankkiviite 1070 ja muiden tapahtumien viite 1300


Piirin puheenjohtaja ja sihteeri 

Piirin puheenjohtaja Rainer Hirvonen 040 050 5199 rainer.hirvonen@gmail.com
Piirin sihteeri Inari Kohtala 044 9740806 ikohtala@hotmail.com

Piirin hallitus ja toimihenkilöt vuonna 2022


1. Hallitus

Puheenjohtaja


Rainer Hirvonen

Akaa

040 050 5199

rainer.hirvonen@gmail.com 

1. alue

Tampere

jäsen





Ilona Saarinen

Tampere

0400794321
 ilona.e.saarinen@gmail.com

2. alue

Ikaalinen, Parkano

jäsen






Terttu Martikainen

Ikaalinen

0405575218
 laaksonen.terttu@gmail.com

3. alue

Hämeenkyrö, Ylöjärvi

jäsen






Kaija Pilvinen

Ylöjärvi

0505827175
 kaija.pilvinen@gmail.com

4. alue

Ruovesi, Virrat

jäsen





Heikki Nieminen

Ruovesi

0400784468 

heikki.nieminen@kotipoint.fi

5. alue

Mänttä-Vilppula, Orivesi

jäsen






Kaarina Holmroos

Orivesi

0400624980 

kaarina.holmroos@gmail.com

6. alue

Kangasala, Pälkäne

jäsen

Jarmo Forsberg

Kangasala

0500469971
 forsberg.jarmo@kolumbus.fi




7. alue

Akaa, Valkeakoski

jäsen





Marianne Marenk

Valkeakoski

0405566412
 marianne.marenk@gmail.com

8. alue

Lempäälä, Pirkkala

varapuheenjohtaja





Pekka Ketonen

Lempäälä

0500 644336

pekka.ketonen@stratman.fi

9. alue

Nokia, Sastamala

jäsen





Marjatta Pakula

Sastamala

 0500223603
 marjatta.pakula@gmail.com



2. Hallituksen työskentelyssä läsnäolo- ja puheoikeutetut

SihteeriInari Kohtala

044 9740806
ikohtala@hotmail.com

JäsenrekisterinhoitajaSirpa Pyrhönen

040 732 6264

spyrhonen@gmail.com

TaloudenhoitajaEila Jukarainen

045 102 8058

eila.jukarainen@gmail.com

Koulutusvastaava

Antero

Saksala

050 526 2791

antero.saksala@gmail.com

Verkkosivujenhoitaja Pekka Ketonen (hallituksen jäsen)

050 064 4336

pekka.ketonen@stratman.fi

TiedottajaPentti Virkajärvi

0503853086

pentti.virkajarvi@gmail.com

Matkakoordinaattorit

Iitu Nuto


Marjut Paatelainen

040 521 9477

iitu.nuto@gmail.com

0409003082

paatelainenmarjut@gmail.com

Teams-vastaava Pekka Ketonen (hallituksen jäsen) 

0500 644 336 
pekka.ketonen@stratman.fi                

RoSe-yhteyshenkilöPekka Ketonen (hallituksen jäsen) 

 0500 644 336 
pekka.ketonen@stratman.fi 


PEETU:n jäsenet

(PEETU= eläkeläisjärjestöjen Pirkanmaan piirien yhteistyöelin )

Antero Saksala

PEETUn puheenjohtaja  2022-2023


Pekka Ketonen

PEETUn sihteeri  2022-2023

0505262791
 antero.saksala@gmail.com




 0500 644 336 
pekka.ketonen@stratman.fi