Pirkanmaan senioripiirin jäsenyhdistykset

Liity jäseneksi paikallisyhdistykseen. 

Ota rohkeasti yhteyttä haluamasi yhdistyksen puheenjohtajaan tai sihteeriin ja kysele toiminnasta. Voit liittyä mihin tahansa yhdistykseen. Sinun ei tarvitse asua sen kotipaikkakunnalla. 

Liity klikkaamalla alla olevaa painiketta. 

Piirissä on 17 jäsenyhdistystä:

Kun haluat toimia vireässä, samanhenkisessä joukossa, sinun kannattaa liittyä Kansallisten senioreitten paikalliseen yhdistykseen. Sen toimihenkilöiltä saat tarkempaa tietoa toiminnasta.

Klikkaamalla yhdistyksen nimeä, pääset sen verkkosivulle.

Akaan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Rainer Hirvonen, 040 050 5199 
sähköposti: rainer.hirvonen@gmail.com 
sihteeri Eila Arvonen, 040 5640420
sähköposti: eila.arvonen@pp.inet.fi

Hämeenkyrön seniorit ry
puheenjohtaja Eija Anttila , 0400 703026
eija.kuokka@gmail.com
sihteeri Anna-Maija Frantsila, 040 754 3424  
sähköposti: amif@luukku.com

Ikaalisten kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Tuula Talonen
sähköposti: talonen.tuula@gmail.com
sihteeri Sirpa Suojanen, 050 584 2601
sähköposti: sirpasuo@ippnet.fi

Kangasalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Jarmo Forsberg, 0500 469 971
sähköposti: forsberg.jarmo(at)kolumbus.fi
sihteeri Leila Frick, 045 157 2573 
sähköposti: leila.frick@sci.fi

Lempäälän seniorit ry
puheenjohtaja Tuija Seppänen, 050 501 2627
sähköposti: tuija.a.seppanen@kolumbus.fi
sihteeri Helena Lappi, 040 582 6844

sähköposti: helena.lappi@hotmail.com

Mäntän ja Vilppulan Seniorit ry
puheenjohtaja Pertti Timonen, 050 563 9588
sähköposti: peretti.ti,monen@phpoint.net
sihteeri Anna-Liisa Kauppinen, 050 346 3961 
sähköposti: annaliisa.kauppinen@gmail.com

Nokian Kansalliset Seniorit ry
puheenjohtaja Pentti Virkajärvi, 050 385 3086
sähköposti: puheenjohtaja@nokianseniorit.fi
sihteeri Raila Koskelainen, 040 032 5420 
sähköposti: sihteeri@nokianseniorit.fi

Oriveden seniorit ry
puheenjohtaja Riitta Jaakkola
sähköposti: riitta.jaakkola5@gmail.com
sihteeri Kaarina Holmroos, 040 062 4980 
sähköposti: kaarina.holmroos@gmail.com

Parkanon seniorit ry
puheenjohtaja Inari Kohtala, 044 974 0806
sähköposti: ikohtala@hotmail.com
sihteeri Kyllikki Suominen, 040 743 5901
sähköposti:  kyllikkih.suominen@gmail.com

Pirkkalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Anna-Maija Lahtinen, 040 749 2333
sähköposti: amo.lahtinen@gmail.com
sihteeri Herkko Saari, 050 385 3041
sähköposti:  herkko.saari@elisanet.fi

Pälkäneen seniorit ry
puheenjohtaja Tiina Kokkola, 040 7566 785
sähköposti: tiina.kokkola@sci.fi
sihteeri Rauni Tiililä, 040 533 1610
sähköposti: tiililarauni@gmail.com

Ruoveden seniorit ry
puheenjohtaja Päivi Silvonen, 044 350 6857
sähköposti: p.e.silvonen@gmail.com
sihteeri Eeva-Liisa Nieminen, 044 296 2144
sähköposti:  isannointi.nieminen@phpoint.fi

Tampereen kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Hilkka Kallio,  0505767280
Sähköposti hkallio@outlook.com
sihteeri Kristiina Bertin, 040 731 7547 
sähköposti:  kristiina.bertin@gmail.com

Valkeakosken seniorit ry
puheenjohtaja Eeva Niskavaara, 040 049 4138
sähköposti: eeva.niskavaara@gmail.com
sihteeri Olli Nummelin, 040 073 1350
sähköposti:  ollinummelin@gmail.com

Sastamalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Heikki Pakula, 040 022 3603
sähköposti:htpakula@gmail.com
sihteeri Marjatta Pakula, 050 022 3603 
sähköposti:  marjatta.pakula@gmail.com

Virtain seniorit ry
puheenjohtaja Pentti Tikkanen, 0400 621445
sähköposti: pentti.tikkanen@phpoint.fi
sihteeri  Orvokki Tikkanen, 0400 621445
sähköposti: pentti.tikkanen@phpoint.fi

Ylöjärven seniorit ry
puheenjohtaja Matti Mikkola
sähköposti: matti.j.mikkola@outlook.com
sihteeri Maiju Kaatranen, 040 828 3735 
sähköposti: maiju.kaatranen@wexit.fi