Pirkanmaan senioripiirin jäsenyhdistykset

Liity jäseneksi paikallisyhdistykseen. 

Ota rohkeasti yhteyttä haluamasi yhdistyksen puheenjohtajaan tai sihteeriin ja kysele toiminnasta. Voit liittyä mihin tahansa yhdistykseen. Sinun ei tarvitse asua sen kotipaikkakunnalla. 

Liity klikkaamalla alla olevaa painiketta. 

Piirissä on 17 jäsenyhdistystä:

Kun haluat toimia vireässä, samanhenkisessä joukossa, sinun kannattaa liittyä Kansallisten senioreitten paikalliseen yhdistykseen. Sen toimihenkilöiltä saat tarkempaa tietoa toiminnasta.

Klikkaamalla yhdistyksen nimeä, pääset sen verkkosivulle.

Akaan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Rainer Hirvonen, 040 050 5199 
sähköposti: rainer.hirvonen@gmail.com 
sihteeri Paula Sutinen, 040 554 9112 
sähköposti: paulatsutinen@gmail.com 040 554 9112

Hämeenkyrön seniorit ry
puheenjohtaja Eija Anttila , 0400 703026
eija.kuokka@gmail.com
sihteeri Anna-Maija Frantsila, 040 754 3424  
sähköposti: amif@luukku.com

Ikaalisten kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Ulpu-Leena Suojanen, 040 742 1442 
sähköposti: ulpu-leena.suojanen(at)ippnet.fi 
sihteeri Leila Lindström, 040 728 3952  
sähköposti: leilalindstrom@gmail.com

Kangasalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Jarmo Forsberg, 0500 469 971
sähköposti: forsberg.jarmo(at)kolumbus.fi
sihteeri Leila Frick, 045 157 2573 
sähköposti: leila.frick@sci.fi

Lempäälän seniorit ry
puheenjohtaja Pekka Ketonen, 050 064 4336 
sähköposti: pekka.ketonen@stratman.fi 
sihteeri NN

Mäntän ja Vilppulan Seniorit ry
puheenjohtaja Mauno Kata, 050 340 0692
sähköposti: mauno.kata@kotipoint.fi
sihteeri Anna-Liisa Kauppinen, 050 346 3961 
sähköposti: annaliisa.kauppinen@gmail.com

Nokian Kansalliset Seniorit ry
puheenjohtaja Pentti Virkajärvi, 050 3853 086
sähköposti: puheenjohtaja@nokianseniorit.fi
sihteeri Raila Koskelainen, 040 032 5420 
sähköposti: raila.koskelainen@hotmail.com

Oriveden seniorit ry
puheenjohtaja Kaarina Holmroos, 040 062 4980
sähköposti: kaarina.holmroos@gmail.com
sihteeri Kaarina Holmroos, 040 062 4980 
sähköposti: kaarina.holmroos@gmail.com

Parkanon seniorit ry
puheenjohtaja Inari Kohtala, 044 974 0806
sähköposti: ikohtala@hotmail.com
sihteeri Kyllikki Suominen, 040 743 5901
sähköposti:  kyllikkih.suominen@gmail.com

Pirkkalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Antero Saksala, 050 526 2791
sähköposti: antero.saksala@gmail.com
sihteeri Henriikka Turtiainen, 040 128 9516 
sähköposti:  henriikka72@hotmail.com

Pälkäneen seniorit ry
puheenjohtaja Eija Ollikainen
sähköposti: eijaollikainen2@gmail.com
sihteeri Tiina Kokkola, 040 7566785
sähköposti:  tiina.kokkola@sci.fi

Ruoveden seniorit ry
puheenjohtaja Kaija Korppoo, 040 764 8489
sähköposti: kaijakorppoo@hotmail.com
sihteeri Sauli Latvala, 044 3762638
sähköposti:  sauli.latvala@phpoint.fi

Tampereen kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Hilkka Kallio,  0505767280
 hkallio@outlook.com
sihteeri Kristiina Bertin, 040 731 7547 
sähköposti:  kristiina.bertin@gmail.com

Valkeakosken kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Marianne Marenk, 040 556 6412
sähköposti: marianne.marenk@gmail.com
sihteeri Jorma Kautto, 040 809 4610
sähköposti:  seniorijokke@gmail.com

Sastamalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Heikki Pakula, 040 022 3603
sähköposti:htpakula@gmail.com
sihteeri Marjatta Pakula, 050 022 3603 
sähköposti:  marjatta.pakula@gmail.com

Virtain seniorit ry
puheenjohtaja Liisa Vaali, 0440 509127
sähköposti: pentti.tikkanen@phpoint.fi
sihteeri  Pentti Tikkanen, 0400 621445
sähköposti: pentti.tikkanen@phpoint.fi

Ylöjärven seniorit ry
puheenjohtaja Matti Pulkkinen, 040 730 9640
sähköposti: matti.s.pulkkinen@luukku.com
sihteeri Maiju Kaatranen, 040 828 3735 
sähköposti: maiju.kaatranen@wexit.fi