Jäsenyhdistykset


 


 

Maakuntalintu on västäräkki.

 

Piirissä on 17 jäsenyhdistystä:

Kun haluat toimia vireässä, samanhenkisessä joukossa, Sinun kannattaa liittyä Kansallisten senioreitten paikalliseen yhdistykseen. Sen toimihenkilöiltä saat tarkempaa tietoa toiminnasta.

Klikkaamalla yhdistyksen nimeä, pääset sen verkkosivulle.

Akaan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Rainer Hirvonen, 040 050 5199
sähköposti: rainer.hirvonen@gmail.com
sihteeri Paula Sutinen, 040 554 9112

Hämeenkyrön seniorit ry
puheenjohtaja Matti Frantsila, 040 685 6846
sähköposti: matti.frantsila@luukku.com
sihteeri Anna-Maija Frantsila, 040 754 3424

Ikaalisten kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Vuokko-Liisa Nuottajärvi, 040 061 8950
sähköposti: vuokkoliisa@netti.fi
sihteeri --

Kangasalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Jukka Mäkelä, 050 557 8727
sähköposti: jukkasmakela@elisanet.fi
sihteeri Leila Frick, 045 157 2573

Lempäälän kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja, Sinikka Kilpinen, 050 434 3737
sähköposti: sinikka.kilpinen@kolumbus.fi
sihteeri Anja Arvonen, 050 348 0940

Mäntän ja Vilppulan Seniorit ry
puheenjohtaja Kyllikki Kata, 050 340 0692
sähköposti: kyllikki.kata@kotipoint.fi
sihteeri Anna-Liisi Kauppinen, 050 346 3961

Nokian Kansalliset Seniorit ry
puheenjohtaja Jorma Kuoppala, 040 051 7585
sähköposti: jorma.kuoppala@saunalahti.fi
sihteeri Raila Koskelainen, 040 032 5420

Oriveden seniorit ry
puheenjohtaja Mirjam Sipponen, 050 546 2574
sähköposti: mirjam.sipponen@suomi24.fi
sihteeri Kaarina Holmroos, 040 062 4980

Parkanon seniorit ry
Puheenjohtaja Anneli Hulmala, 040 701 9450
sähköposti: anneli.humala49@gmail.com
sihteeri Pirkko Mettomäki, 040 525 4437

Pirkkalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Kari Vainikka, 050 324 1270
sähköposti: kari.vainikka@kotiposti.net
sihteeri Pentti Knuuti, 040 059 5878

Pälkäneen seniorit ry
puheenjohtaja Sirpa Pyrhönen, 040 732 6264
sähköposti: spyrhonen@gmail.com
sihteeri Tuula Paulin, 040 513 6656

Ruoveden seniorit ry
puheenjohtaja Reijo Kärkelä, 044 030 6859
sähköposti: karrei@phpoint.fi
sihteeri Heikki Nieminen, 040 078 4468

Tampereen kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Marja Civill, 040 013 2584
sähköposti: civillmarja@gmail.com
sihteeri Paula Aho, 040 820 2968

Valkeakosken kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Marianne Marenk, 040 556 6412
sähköposti:  marianne.marenk@gmail.com
sihteeri Jorma Kautto, 040 809 4610

Vammalan kansalliset seniorit ry
puheenjohtaja Tuula Heinonen, 050 345 5644
sähköposti: tuulantei.heinonen@gmail.com
sihteeri Marjatta Pakula, 050 022 3603

Virtain seniorit ry
puheenjohtaja Liisa Vaali, 044 050 9127
sähköposti: ml.vaali@gmail.com
sihteeri Aila Mäntynen, 040 577 1362

Ylöjärven seniorit ry
puheenjohtaja Matti Pulkkinen, 040 730 9640
sähköposti: matti.s.pulkkinen@luukku.com
sihteeri Maiju Kaatranen, 040 828 3735